Aqua Scooter

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

Πολά καλές οι συμβουλές σου φίλε Νικόλα, :!: :!: :!:

αλλά τα κανονικά γράμματα (no caps) = όλα τα λεφτά :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: Aqua Scooter

Post by hemilios »

Επία και έγω μια φορά ψάρεμα με scooter.
Είναι καλό πράμα γιατι που τζαμέ που έν να κάνεις μισή ώρα να πάεις σε ένα τόπο κολυμπητό κάνεις πολύ πιο λίγο και πας και ξεκούραστος. Ιδίος για όσους δεν έχουν βάρκα και λλίο πολύ μπαίνουμε στην θάλασσα που στάνταρτ τόπους που δεν έχουν κανένα ενδιαφέρον ή έστω λίγο ενδιαφέρον βασικά με το σκούτερ βοηθά σε να μεν φάεις την ώρα σου και να εξερευνήσεις νέους τόπους.

Τωρά πως το χρησιμοποιά ο κάθε ένας εν δική του κουβέντα. Όντως μπορεί και να σου αποκαλύψει ψάρια πιο εύκολα αφού και να μην θέλεις κάνεις τραβιτό.

Προσωπικά ούτε εμένα μου άρεσε η ιδέα το βούρα τους σορκούς που πίσω μέχρι να βραχώσουν αλλά το παιδί που πήγα μαζί του ψάρεμα του άρεσε το ψάρεμα στην τρύπα. Ήξερε ΟΛΕΣ τις τρύπες των σορκών στην περιοχή και έτσι πήγαινε από τρύπα σε τρύπα με το σκούτερ.

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

Πάντως απ'ότι εκατάλαβα εν πολλοί που κάμνουν τραβηχτό τζαι μετά λαλούν ότι τα ψάρκα επιάσαν τα με καρτέρι :lol:
Τουλάχιστον ο Πιττής κάμνει το τζαι λαλεί το. Εν μας περιπαίζει :wink:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by gptochos »

Ρε Δημήτρη παρέτα ρε φίλε τζαι πιάσε μια βαρκούα! Ασέν τζαι συμβατική 1000 λίρες να κάμνεις την δουλειά σου! Τούτα τα scooter δεν τους πολλέχω εμπιστοσύνη. Ακούγετε πολλά της περιποίησης δεν μας κάμνει.

Δηλαδή εμείς που τραβούμε τον Γιώρκο μαζί μας σημαίνει ότι του κάμνουμε τραβητό? :D Ρε Γιωρκό εννα μείνεις στάσιμος όσπου περνά ο τζαιρός! :D

Πάντως τωρά σοβαρα ρε φίλε βλέπω τον τζίηρη μου που μάσιεται με τες δεντροκοπτικές που μπουκκόνουν κάθε λίο τζαι δεν ξεκινούν και μιαν την άλλη χαλούν οπόταν μάλλον δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να αγοράσω τζαι να είμαι συνέχεια με την έννοια!

Βαρκόυα Δημητράκη Βαρκούα!
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Aqua Scooter

Post by george87d »

hdemetris wrote:Πάντως απ'ότι εκατάλαβα εν πολλοί που κάμνουν τραβηχτό τζαι μετά λαλούν ότι τα ψάρκα επιάσαν τα με καρτέρι :lol:
Τουλάχιστον ο Πιττής κάμνει το τζαι λαλεί το. Εν μας περιπαίζει :wink:
:mrgreen: :mrgreen:
gptochos wrote:Ρε Δημήτρη παρέτα ρε φίλε τζαι πιάσε μια βαρκούα! Ασέν τζαι συμβατική 1000 λίρες να κάμνεις την δουλειά σου! Τούτα τα scooter δεν τους πολλέχω εμπιστοσύνη. Ακούγετε πολλά της περιποίησης δεν μας κάμνει.

Δηλαδή εμείς που τραβούμε τον Γιώρκο μαζί μας σημαίνει ότι του κάμνουμε τραβητό? :D Ρε Γιωρκό εννα μείνεις στάσιμος όσπου περνά ο τζαιρός! :D

Πάντως τωρά σοβαρα ρε φίλε βλέπω τον τζίηρη μου που μάσιεται με τες δεντροκοπτικές που μπουκκόνουν κάθε λίο τζαι δεν ξεκινούν και μιαν την άλλη χαλούν οπόταν μάλλον δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να αγοράσω τζαι να είμαι συνέχεια με την έννοια!

Βαρκόυα Δημητράκη Βαρκούα!
+1
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

Εν έχω λίρες για βάρκα ούτε χώρο να την βάλλω. Εν έχω καν αυτοκίνητο να την τραβώ. Έτσι επειδή βάρκα εν πρόκειται να πιάσω τζαι εβαρέθηκα να φκάλλω τα καλοτζαίρκα μου δίπλα που την ακτή με άλλους 100 γυρώ μου εννα πιάσω ένα σκούτερ. Εν τζαι κοστίζει παραπάνω που έναν όπλο πλαστικό :wink: Έχω 5-6 τόπους υπόψην μου τζαι για να με παίρνει τζιαμέ πιστέφκω εν μια χαρά. Δαμέ ολόκληρος Γιαννούλης τζαι ψαρέφκει με σκούτερ.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Aqua Scooter

Post by george87d »

Ρε φιλε απο οτι ξερω το σκουτερ ειναι γυρω στες 400 λιρες!!!!!!
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

george87d wrote:Ρε φιλε απο οτι ξερω το σκουτερ ειναι γυρω στες 400 λιρες!!!!!!
Τζαι γω τζιαμε το υπολογίζω. Όσα χρόνια ασχολούμαι με το ψαροτούφεκο είμαι αρκετά συγκρατημένος με τα έξοδα που κάμνω. Ας πετάξω τζαι γω ένα τετρακοσιάλιρο. Χαλάλι.
Στο μεταξύ πρέπει να το εγόρασα το σκούτερ τζαι να μεν το έμαθα ακόμα :shock:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
george87d wrote: Στο μεταξύ πρέπει να το εγόρασα το σκούτερ τζαι να μεν το έμαθα ακόμα :shock:
Ευχαριστώ..πάντα ήθελα ένα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by gptochos »

hdemetris wrote:
george87d wrote:Ρε φιλε απο οτι ξερω το σκουτερ ειναι γυρω στες 400 λιρες!!!!!!
Τζαι γω τζιαμε το υπολογίζω. Όσα χρόνια ασχολούμαι με το ψαροτούφεκο είμαι αρκετά συγκρατημένος με τα έξοδα που κάμνω. Ας πετάξω τζαι γω ένα τετρακοσιάλιρο. Χαλάλι.
Στο μεταξύ πρέπει να το εγόρασα το σκούτερ τζαι να μεν το έμαθα ακόμα :shock:
Από που το έπιασες ρε φίλε? Ιντερνετ? Αφού πήρες την απόφασή σου καλορίζικο φίλε μου! Προσοχή..... Με τον πάρεις του Γιώρκου γιατί εννα σου το κάμει βίδες :D Άσε που μπορεί να σου κάμει καμιά μοτίφα (να σου ανοίξει τα πέκκα της πεζίνας, να σου βάλει και κανένα εξώστ αγωνιστικό) :mrgreen: Εννα το παίρνεις τζαι τες κόντρες :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: Aqua Scooter

Post by mourmouros »

Κλέψανε 2 κοπέλια χτες στη Δεκέλεια, πήραν μονο χρήματα από το αυτοκίνητο. Που ακριβώς δεν ξέρω, από φίλο φίλου το έμαθα.
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Aqua Scooter

Post by hdemetris »

gptochos wrote: Από που το έπιασες ρε φίλε? Ιντερνετ? Αφού πήρες την απόφασή σου καλορίζικο φίλε μου!
Εν το έπιασα ακόμα ρε. Εννα το παραγείλω όμως.
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Aqua Scooter

Post by Giorkos »

mourmouros wrote:Κλέψανε 2 κοπέλια χτες στη Δεκέλεια, πήραν μονο χρήματα από το αυτοκίνητο. Που ακριβώς δεν ξέρω, από φίλο φίλου το έμαθα.
οφφ τόπικ, αλλά ποτζί πλευρές (Ξυλοφάγου) κλέφκουν μας συχνά-πυκνά :lol: :lol: :lol: (έτο...γελούμε τζαι εμείς που το κακό μας)
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Aqua Scooter

Post by Antreas »

παρων!!!!
ε κλεψαν με τζαι εμενα μια φορά ξυλοφαγου(παραλιγο 2 αλλα ειδαμε τους που ε κατέβηκαν τζαι ε βαλαμεν τους την φωνη τζαι ε χάθηκαν)
1 φωρα στο καβο γκρεκο
τζαι μια φωρα στο ζυγι

User avatar
mourmouros
Posts: 199
Joined: Thu Jan 01, 2009 9:24 am

Re: Aqua Scooter

Post by mourmouros »

Antreas wrote:παρων!!!!
ε κλεψαν με τζαι εμενα μια φορά ξυλοφαγου(παραλιγο 2 αλλα ειδαμε τους που ε κατέβηκαν τζαι ε βαλαμεν τους την φωνη τζαι ε χάθηκαν)
1 φωρα στο καβο γκρεκο
τζαι μια φωρα στο ζυγι
Με αυτοκίνητο ήρθαν Αντρέα και σταμάτησαν, ή παραμόνευαν? Κυπραίοι με διπλοκάμπινο ή καμμιά μυστήρια ράτσα?
κλι κλι....τα ψαράκια μου!!!

Post Reply

Return to “ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ”